Zamki Szalonego Króla Ludwika (Ted Alspach)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: mig »

rastula pisze:
mig pisze:Problem ze zmianą grafiki będzie taki, że nie wszystkim wspierającym musi się ta zmiana spodobać. Wręcz jestem pewny, że tak będzie. Więc nie do końca w porządku będzie to wobec nich - bo wspierali określony projekt. No chyba, że będą dwa zestawy do wyboru, co chyba jest mało ekonomiczne.
Mnie się na przykład obecna szata graficzna bardzo podoba. Nie wykluczam, że zmiany będą jeszcze fajniejsze, ale po co ryzykować?
early birds już się rozeszły a pakiety za 119 są unlimited :)... nie widzę problemu
Się rozeszły, bo im w tym pomogłem. ;)

Przyglądałem się tym grafikom i niespecjalnie rozumiem skąd powszechna (?) opinia, że są brzydkie. Ok, jest to dość charakterystyczny styl, ale gry z podobnymi grafikami zwykle uważane sa za co najmniej "ładne".
Wiesz, planszóweczka nie napisała czy i kiedy będą zmiany. Więc wstrzymywanie się ze wsparciem może niewiele dać. Choć ja trzymam się zapewnienia, że jeśli będą, to będą na "plus i bonus". Czyli jak rozumiem w pudełku będą dwie wersje kafelków. To uczciwe podejście do tematu i mi pasuje ;) 8)

Edit i lekki offtop: Na Wspieram.to nie ma możliwości wycofania zadeklarowanego wsparcia, tak? Dobrze kojarzę, że na Kickstarterze jest taka możliwość?
Ostatnio zmieniony 14 lis 2014, 12:19 przez mig, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4053
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: AkitaInu »

Niemozliwe żeby sie zmiescili w budżecie z dwoma setami kafelkow ;)

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: mig »

AkitaInu pisze:Niemozliwe żeby sie zmiescili w budżecie z dwoma setami kafelkow ;)
Gra, do której wydawnictwo z własnej woli dokłada, to będzie nie lada gratka na rynku ;) Wsparłbym dwa razy wtedy ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: rastula »

AkitaInu pisze:Niemozliwe żeby sie zmiescili w budżecie z dwoma setami kafelkow ;)

dwustronne kafle ;)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4053
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Odp: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: AkitaInu »

rastula pisze:
AkitaInu pisze:Niemozliwe żeby sie zmiescili w budżecie z dwoma setami kafelkow ;)

dwustronne kafle ;)
Też o tym właśnie pomyślałem, to by bylo cos :)

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
100ch
Posty: 44
Rejestracja: 26 maja 2011, 14:41
Lokalizacja: Kraków

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: 100ch »

rastula pisze:dwustronne kafle ;)
Nie wiem czy nie będzie to przeszkadzać. Kafle w wersji angielskiej leżą rewersami do góry i nie widać co dokładnie kafelek zawiera. W wersji dwustronnej gracze mieliby podgląd, chyba, że uda się to rozwiązać inaczej.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wspieram.to »

mig pisze:
rastula pisze:
mig pisze:
Edit i lekki offtop: Na Wspieram.to nie ma możliwości wycofania zadeklarowanego wsparcia, tak? Dobrze kojarzę, że na Kickstarterze jest taka możliwość?
Hej, nie mamy takiej możliwości, aby cofnąć wsparcie z kilku powodów. Po pierwsze na kicku ludzie "płacą" kartą. "Płacą" bo tak naprawdę jest to rezerwacja zlecenia pobrania środków i dopiero po zakończeniu projektu (o ile osiągnie 100% środki są pobierane). Ma to swoje plusy i minusy np plus taki, że środki dopiero pobrane zostaną na koniec i nie ma tak zwanego zamrażania środków. Minus taki, że nie zawsze rezerwacja pobrania środków kończy się ich faktycznym pobraniem i wówczas projektodawca otrzymuje mniej niż widzi na projekcie, co może grozić, że nie spełni obietnic, bo prostu dostanie mniej pieniędzy niż się spodziewał. Po drugie Wspieram.to jest oparte o prawo handlowe i proszę mi wierzyć, ten model jaki prezentujemy jest najbardziej optymalny a przede wszystkim bezpieczny i w pełni legalny.

Co do samej gry Zamków. Zdarzało się, że finalnie produkt nie spodobał się kupującemu i prosił o zwrot środków już bezpośrednio od autora projektu i nigdy nie słyszałem, żeby ich nie otrzymał. Nie jest to "problem" wielki, bowiem ilość takich "zwrotów" jest na poziomie pół procenta lub mniej, a jest to (moim zdaniem) po prostu najbezpieczniejszy i najbardziej fair dla wszystkich stron.

Co do grafik w grze, bez konsultacji z autorem nie mogę ujawniać, ale proszę pamiętać, że to crowdfunding, co oznacza, że decyzja graczy jest mocno brana pod uwagę. Jestem pewien, że finalny produkt będzie odpowiadał zdecydowanej większości*

*wiadomo nigdy wszystkich w 100% się nie zadowoli ;)

Pozdrawiam
Kamil Rogulski
Wspieram.to
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4779
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Trolliszcze »

mig pisze:Problem ze zmianą grafiki będzie taki, że nie wszystkim wspierającym musi się ta zmiana spodobać. Wręcz jestem pewny, że tak będzie. Więc nie do końca w porządku będzie to wobec nich - bo wspierali określony projekt. No chyba, że będą dwa zestawy do wyboru, co chyba jest mało ekonomiczne.
Ach, ten dylemat, wziąć teraz taniej w ciemno, czy nie spinać się, poczekać na ewentualny projekt i zapłacić 20 złotych więcej... :D
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: mig »

Trolliszcze pisze:
mig pisze:Problem ze zmianą grafiki będzie taki, że nie wszystkim wspierającym musi się ta zmiana spodobać. Wręcz jestem pewny, że tak będzie. Więc nie do końca w porządku będzie to wobec nich - bo wspierali określony projekt. No chyba, że będą dwa zestawy do wyboru, co chyba jest mało ekonomiczne.
Ach, ten dylemat, wziąć teraz taniej w ciemno, czy nie spinać się, poczekać na ewentualny projekt i zapłacić 20 złotych więcej... :D
Egzystancjalny wręcz, prawda ;)
Gra mnie na tyle ciekawi i na tyle dobrze się zapowiada, że wziąłbym i z brzydkimi grafikami (co dla mnie w grze nie jest najstotniejsze - wolałbym wziąć brzydkie (do pewnych granic oczywiście;) ale polskie niż ładniejsze ale innostrannyje). Co nie znaczy, że chciałbym, żeby było ładniejsze niż brzydsze). ;)

Bardziej zastanawiała mnie zasada, na ile wobec początkowych zapowiedzi można/powinno się ingerować w takie sprawy w trakcie kampanii. Bo jeśli to nie jest dołożenie kolejnej rzeczy tylko zamiana jednej na drugą, to powinno się chyba do tego podchodzić dość ostrożnie.

Tak czy inaczej wsparłem, decyzji nie żałuję i nie sądzę żbym żałował. I mam nadzieję, że grafika kafli pozostanie bez zmian. :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4779
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1039 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Trolliszcze »

mig pisze:Tak czy inaczej wsparłem, decyzji nie żałuję i nie sądzę żbym żałował. I mam nadzieję, że grafika kafli pozostanie bez zmian. :)
A ja mam nadzieję, że zrobią takie, że wszystkim innym nacjom gały wyjdą na wierzch i będą nam tak zazdrościć, że zamówią polską wersję od Planszóweczki :D
Jelithe
Posty: 489
Rejestracja: 09 lut 2011, 10:53
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Jelithe »

Też wsparłam. Grafiki jak dla mnie są obojętne. Gra na tyle mi się spodobała, że gdy dorwałam prototyp w swoje ręce, to pół dnia w niego grałam bez przerwy i zupełnie nie przeszkadzały mi blade kolory wydruku naklejonego na karton (mowa oczywiście o prototypowych kaflach). Mechanika jest na tyle fajna, że kupuję ją w ciemno :-)
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: rastula »

Trolliszcze pisze: A ja mam nadzieję, że zrobią takie, że wszystkim innym nacjom gały wyjdą na wierzch i będą nam tak zazdrościć, że zamówią polską wersję od Planszóweczki :D


dokładnie ! temat ma bardzo duży potencjał graficzny - jeśli planszóweczka ma kogoś kto to pociągnie to może być cymes...
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: mig »

rastula pisze:
Trolliszcze pisze: A ja mam nadzieję, że zrobią takie, że wszystkim innym nacjom gały wyjdą na wierzch i będą nam tak zazdrościć, że zamówią polską wersję od Planszóweczki :D


dokładnie ! temat ma bardzo duży potencjał graficzny - jeśli planszóweczka ma kogoś kto to pociągnie to może być cymes...
albo szajs ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Bea »

Mimo wszystko, ja bym chętnie zobaczyła próbkę nowych grafik, jak będą lepsze to wesprę projekt, jak nie to chyba kupię angielskie wydanie, bo nie chce mi się czekać pół roku na tak fajna grę.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Tycjan »

Ja ze swojej stronie bardzo polecam Zamki, bo to bardzo bardzo dobra gra :) Więcej na moim blogu: Zamki Szalonego Króla Ludwika. Komnata do komnaty i zbuduje się zamek

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: 8janek8 »

Kiedy wydawca zamierza ujawnić kolejne progi? Powinno to korzystnie wpłynąć na dalsze dofinansowania.
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Wspieram.to »

Witam

Szybki news

W dniu dzisiejszym pojawi się nowa aktualizacja, a zawierać będzie min nowy pakiet tj grę Zamki Szalonego Króla Ludwika x 2 w cenie 219, (co daje 109 zł za jeden egzemplarz gry).

Pozdrawiam
Kamil
Stan
Posty: 73
Rejestracja: 21 lis 2013, 23:10

Re: Odp: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Stan »

Przyznam, że kompletnie nie kumam tej strategii... dla kogo jest ta oferta?
Dla par? A po co im dwie sztuki?
Dla dwóch znajomych? Jak wyzej.
Dla dwóch nieznajomych, którzy podzielą się kosztami? Skoro się nie znają to jak się dogadają... a nawet jeśli już się dogadają np tu na forum.. i już nawet niech będą z tego samego miasta żeby koszty przesyłki miedzy sobą odeszły... to da to imho znikomą ilość zamówień... to może dla szkół lub swietlic? :) albo dla małych biznesmenów co kupią 2 sztuki po to żeby jedną sprzedać... próbuję zgadnąć... i wciąż nie wiem... :)
Awatar użytkownika
Kezia
Posty: 211
Rejestracja: 09 mar 2012, 17:28
Lokalizacja: Gostyń
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Kezia »

Stan pisze:Przyznam, że kompletnie nie kumam tej strategii... dla kogo jest ta oferta?
Dla par? A po co im dwie sztuki?
Dla dwóch znajomych? Jak wyzej.
Dla dwóch nieznajomych, którzy podzielą się kosztami? Skoro się nie znają to jak się dogadają... a nawet jeśli już się dogadają np tu na forum.. i już nawet niech będą z tego samego miasta żeby koszty przesyłki miedzy sobą odeszły... to da to imho znikomą ilość zamówień... to może dla szkół lub swietlic? :) albo dla małych biznesmenów co kupią 2 sztuki po to żeby jedną sprzedać... próbuję zgadnąć... i wciąż nie wiem... :)
Przy kampanii Magnatów sprzedały się 23 takie pakiety, czy to mało? Sam zamówiłem pakiet podwójny bo i ja i szwagier chcemy mieć tę grę na półce, czy jest w tym coś dziwnego?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Odp: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: rastula »

Stan pisze:Przyznam, że kompletnie nie kumam tej strategii... dla kogo jest ta oferta?
Dla par? A po co im dwie sztuki?
Dla dwóch znajomych? Jak wyzej.
Dla dwóch nieznajomych, którzy podzielą się kosztami? Skoro się nie znają to jak się dogadają... a nawet jeśli już się dogadają np tu na forum.. i już nawet niech będą z tego samego miasta żeby koszty przesyłki miedzy sobą odeszły... to da to imho znikomą ilość zamówień... to może dla szkół lub swietlic? :) albo dla małych biznesmenów co kupią 2 sztuki po to żeby jedną sprzedać... próbuję zgadnąć... i wciąż nie wiem... :)

a ja nie rozumiem o co ci chodzi?

sam kilkakrotnie kupowałem takie zestawy z ludźmi "z tej samej wsi", z którymi nie gram - przymusu zakupu nie ma...
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Odp: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Paskudnik »

Stan pisze:Przyznam, że kompletnie nie kumam tej strategii... dla kogo jest ta oferta?
Dla par? A po co im dwie sztuki?
Dla dwóch znajomych? Jak wyzej.
Dla dwóch nieznajomych, którzy podzielą się kosztami? Skoro się nie znają to jak się dogadają... a nawet jeśli już się dogadają np tu na forum.. i już nawet niech będą z tego samego miasta żeby koszty przesyłki miedzy sobą odeszły... to da to imho znikomą ilość zamówień... to może dla szkół lub swietlic? :) albo dla małych biznesmenów co kupią 2 sztuki po to żeby jedną sprzedać... próbuję zgadnąć... i wciąż nie wiem... :)
Rozumiem, że to pierwsza akcja wspieram.to, jaką widziałeś - przecież chyba w każdej możliwej są opcje wsparcia większą kwotą, gdzie w zamian dostajesz 2, 5 lub np. 10 egzemplarzy. Co w tym takiego trudnego?
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: mig »

Próg bardzo fajny - co najwyżej ktoś może być rozczarowany, że wsparł kupując grę za 119zł zanim ta nowa oferta się pojawiła...
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Pan_K »

mig pisze:Próg bardzo fajny - co najwyżej ktoś może być rozczarowany, że wsparł kupując grę za 119zł zanim ta nowa oferta się pojawiła...
Ale nic nie stoi na przeszkodzie zmianie za dopłatą opcji 119 na 2x109.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: mig »

Pan_K pisze:
mig pisze:Próg bardzo fajny - co najwyżej ktoś może być rozczarowany, że wsparł kupując grę za 119zł zanim ta nowa oferta się pojawiła...
Ale nic nie stoi na przeszkodzie zmianie za dopłatą opcji 119 na 2x109.
Tak? Jest mozliwość zmiany pakietu na inny w czasie akcji? Działa to również w drugą stronę (tzn zamiana na tańszy)?
Nie wiedziałem. W takim razie faktycznie chyba nie ma już argumentów przeciwko nowemu pakietowi ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Zamki szalonego króla Ludwika

Post autor: Pan_K »

mig pisze: Tak? Jest mozliwość zmiany pakietu na inny w czasie akcji? Działa to również w drugą stronę (tzn zamiana na tańszy)?
Nie wiedziałem. W takim razie faktycznie chyba nie ma już argumentów przeciwko nowemu pakietowi ;)
Na droższy można - sam tak zrobiłem. Co do zmiany na tańszy: nie wiem. Gdzieś, chyba nawet w tym wątku, była mowa, że nie. Ale musiałoby się wspieram.to oficjalnie wypowiedzieć. Ewentualnie trzeba by znaleźć odpowiedni sznurek na ich stronie.
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
ODPOWIEDZ