TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
miltonsec
Posty: 35
Rejestracja: 15 kwie 2016, 20:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: miltonsec »

Ciekaw jestem jak będzie wyglądała kwestia supportu, bo mimo wszystko support ctg jest całkiem niezły i pytanie czy jak coś będzie nie tak to już Portal się tym będzie zajmować? Sam miałem parę problemów ze sztonami, kartami i wysyłali poprawione, ciekawe jak będzie z Portalem i dostępnością polskich komponentów.


P.S. czy wiadomo czy Portal te premium żetony życia będzie sprzedawać czy to był tylko bonus do preordera?
tisfortrey
Posty: 19
Rejestracja: 14 kwie 2020, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 11 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: tisfortrey »

miltonsec pisze: 16 maja 2024, 11:04

P.S. czy wiadomo czy Portal te premium żetony życia będzie sprzedawać czy to był tylko bonus do preordera?
Tak jest, to był bonus preorderowy na stronie Portalu.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1567
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 200 times
Been thanked: 598 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Ayaram »

miltonsec pisze:Ciekaw jestem jak będzie wyglądała kwestia supportu, bo mimo wszystko support ctg jest całkiem niezły i pytanie czy jak coś będzie nie tak to już Portal się tym będzie zajmować? Sam miałem parę problemów ze sztonami, kartami i wysyłali poprawione, ciekawe jak będzie z Portalem i dostępnością polskich komponentów.
IMO, albo ogarną albo mogą podać rękę CTG i podziękować za współpracę. Sam marketing Portalu w TMB bazował na "premium jakości" i "widać za co się płaci", a jakość wydania to też kwestia kontroli jakości, obsługi klienta itp. Tak samo od strony wyczekiwań. Przy grze za 200zł bym to olał, przy grze za prawie tysiaka i to w dodatku w 1wszej tego typu ich grze - to już jest ostry zgrzyt i tylko od Portalu zależy czy to dźwigną, czy pokażą, że po drogie gry to jednak nie do nich.

"Najwyższej jakości plastikowe karty, niezniszczalne, nie do zajechania, tylko że nam się źle wydrukowało przez co wyglądają jak zjechane na start" brzmi tak absurdalnie, jak droga restauracja która w dzień otwarcia odwala "mamy najwyższej jakości mięso sprowadzane bezpośrednio z najdlaszych zakątków Japonii, co prawda nam trochę mięso nadgniło, ale z naszym dobrym sosem nawet smaczne"
Awatar użytkownika
skiba
Posty: 331
Rejestracja: 13 kwie 2018, 07:17
Has thanked: 24 times
Been thanked: 211 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: skiba »

miltonsec pisze: 16 maja 2024, 11:04 P.S. czy wiadomo czy Portal te premium żetony życia będzie sprzedawać czy to był tylko bonus do preordera?
Jak Ci zależy to zamów sobie ze strony CTG. Jest dostępne za 25-30 euro. Co jakiś czas wrzucają darmową wysyłkę od pewnego progu. Alternatywnie możesz z kolegami coś na spółkę zamówić, bo koszty wysyłki są stałe niezależnie od rozmiaru zamówienia. I w razie czego trochę bardziej polecam żetony życia z Cloudspire - są kompatybilne z Too Many Bones, a w mojej ocenie wyglądają lepiej :)
Boîte à Jeux: ilu2112
BGA: mskiba
BoardGameGeek: mskiba
TTA: ilu2112
Golfang
Posty: 1986
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 230 times
Been thanked: 314 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Golfang »

Ayaram pisze: 16 maja 2024, 11:26
"Najwyższej jakości plastikowe karty, niezniszczalne, nie do zajechania, tylko że nam się źle wydrukowało przez co wyglądają jak zjechane na start" brzmi tak absurdalnie, jak droga restauracja która w dzień otwarcia odwala "mamy najwyższej jakości mięso sprowadzane bezpośrednio z najdlaszych zakątków Japonii, co prawda nam trochę mięso nadgniło, ale z naszym dobrym sosem nawet smaczne"
Serio wydawca coś takiego napisał? To jak to wygląda? gdzieś są jakieś zdjęcia?
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
Koshiash
Posty: 955
Rejestracja: 01 sty 2010, 17:45
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 42 times
Been thanked: 129 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Koshiash »

Gusti pisze: 15 maja 2024, 22:04 W sumie to ja zapytam się - czy Wam też się wydaje jakby na kartach spotkań tak jakby trochę tuszu w tekście brakowało?
Czy nie jesteś aby troszkę roszczeniowy i wredny? :mrgreen:

Po wstępnych oględzinach nie mam większych zastrzeżeń, ale faktycznie nadruk na kartach ma wady, to raczej błąd matrycy niż celowy zabieg. Niby wina wykonawcy, jednak przy tym pułapie cenowym spodziewałem się lepszej kontroli jakości. Z drugiej strony CTG też wysłało mi swego czasu wadliwe elementy, po zgłoszeniu dosłali prawidłowe.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1567
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 200 times
Been thanked: 598 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Ayaram »

Golfang pisze: 16 maja 2024, 16:40
Serio wydawca coś takiego napisał? To jak to wygląda? gdzieś są jakieś zdjęcia?
Nie no nie napisali.. Na razie się nie odnieśli, to miało zabrzmieć "piłka jest po ich stronie, olanie tego to by zabrzmiało jak..", Przepraszam jak wprowadziłem w błąd. Jutro mają live o niefortunnym tytule "Gry z TOTALNIE odjechanymi komponentami!", jak mniemam ma nawiązywać właśnie do TMB, to mam nadzieje że się odniosą do tej kwestii.

W moim egzemplarzu przynajmniej - karty spotkań (te po stronie 2 opcji do wyborów) wyglądają jakby faktycznie nie było coś do końca wyraźnie, ale do przeżycia, karty bosów mają spapranę numerki i to właściwie każdy, przy reszcie jest wszystko ok:
Spoiler:
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2078
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 143 times
Been thanked: 384 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: walkingdead »

Ale skoro oczekujecie,że się odniosą to mam nadzieję,że im to zgłosiliście oficjalnie poza forum.
Haysahi
Posty: 30
Rejestracja: 07 sty 2020, 21:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 12 times
Been thanked: 3 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Haysahi »

Koshiash pisze: 16 maja 2024, 17:14
Gusti pisze: 15 maja 2024, 22:04 W sumie to ja zapytam się - czy Wam też się wydaje jakby na kartach spotkań tak jakby trochę tuszu w tekście brakowało?
Czy nie jesteś aby troszkę roszczeniowy i wredny? :mrgreen:

Po wstępnych oględzinach nie mam większych zastrzeżeń, ale faktycznie nadruk na kartach ma wady, to raczej błąd matrycy niż celowy zabieg. Niby wina wykonawcy, jednak przy tym pułapie cenowym spodziewałem się lepszej kontroli jakości. Z drugiej strony CTG też wysłało mi swego czasu wadliwe elementy, po zgłoszeniu dosłali prawidłowe.
U mnie to samo. Jednakże podczas przeglądania instrukcji, to kiedy w niej pojawiają się karty spotkań, to też mają takie dziwne nadruki.
Więc może tak wygląda ten druk ?
Druga sprawa i bardzo dziwna, za każdym razem kiedy drukuję polską instrukcję 4 strona ma również takie dziwne przebarwienia i czuć, że coś z plikiem jest nie tak. (kilka warstw farby na kartce).

Bez względu na powyższe, uważam to za problem pierwszego świata i nie mam zamiaru nic z tym zrobić, no chyba że sam Portal wyda jakieś oświadczenie, że coś poszło nie tak;)
Klopsik1985
Posty: 91
Rejestracja: 13 lut 2017, 13:22
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Has thanked: 1 time

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Klopsik1985 »

Z tego co widać w plikach PDF to założenie było takie, ze czcionki miały mieć wypełnienie przypominające kreskowanie pisakiem, no i podczas druku wyszło trochę inaczej, ale tak czy siak jest to spójne na każdej karcie, nie wygląda to jak wada, bardziej jak przyjęcie takiego stylu przez grafika, chociaż możliwe, że ostateczny efekt miał być inny.
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 479
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 103 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Zaan84 »

W instrukcji wyglada to tak:


Obrazek


Więc to ma być tak brzydko
Toma0411
Posty: 31
Rejestracja: 17 lut 2022, 14:00
Has thanked: 54 times
Been thanked: 13 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Toma0411 »

Hehe :)
Proponuję zacząć dyskusję “czy brzydko, czy ładnie”,
A później “co Portal zrobi z tą opinią” :D
Khonrad
Posty: 46
Rejestracja: 13 maja 2021, 08:08
Has thanked: 5 times
Been thanked: 5 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Khonrad »

Jest jakaś informacja, kiedy będzie dostępna w sklepach?
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2078
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 143 times
Been thanked: 384 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: walkingdead »

Na grupie fb Portalu padło pytanie,kiedy gry zostaną wysłane do sklepów,które oferowały przedsprzedaz.

Odp:
"Na premierę gry, już w czerwcu ".
Gusti
Posty: 14
Rejestracja: 28 maja 2020, 07:54
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Gusti »

Koshiash pisze: 16 maja 2024, 17:14
Gusti pisze: 15 maja 2024, 22:04 W sumie to ja zapytam się - czy Wam też się wydaje jakby na kartach spotkań tak jakby trochę tuszu w tekście brakowało?
Czy nie jesteś aby troszkę roszczeniowy i wredny? :mrgreen:

Po wstępnych oględzinach nie mam większych zastrzeżeń, ale faktycznie nadruk na kartach ma wady, to raczej błąd matrycy niż celowy zabieg. Niby wina wykonawcy, jednak przy tym pułapie cenowym spodziewałem się lepszej kontroli jakości. Z drugiej strony CTG też wysłało mi swego czasu wadliwe elementy, po zgłoszeniu dosłali prawidłowe.
Widzę że dalej piecze :D bez urazy :P, po prostu zapytałem czy ktoś ma takie samo odczucie jak ja mam.
walkingdead pisze: 16 maja 2024, 18:14 Ale skoro oczekujecie,że się odniosą to mam nadzieję,że im to zgłosiliście oficjalnie poza forum.
Zgłosiłem na support, ale bardziej w kwestii żeby zwrócili na to uwagę przy ewentualnym dodruku.
jendrusz
Posty: 27
Rejestracja: 20 gru 2016, 16:02
Has thanked: 49 times
Been thanked: 9 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: jendrusz »

No to Portal ogłosił przedsprzedaż. Podstawka i Ghillie za 999,999 oraz oddzielnie sztony za 160 zł.
Podobają mi się ilustracje Klemensa Franza.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 430 times
Been thanked: 126 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Coen »

Dopiero 6. czerwca, ech... liczyłem na wcześniejszą datę.
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Pomnik
Posty: 330
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 163 times
Been thanked: 112 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Pomnik »

Swoją drogą, ta przedsprzedażowa mata ma jakieś zastosowanie? Zastanawiam się czy brać z Portalu czy szukać kogoś kto chce pre-order odsprzedać xD
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 904
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 278 times
Been thanked: 278 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Dako »

Pomnik pisze: 17 maja 2024, 15:50 Swoją drogą, ta przedsprzedażowa mata ma jakieś zastosowanie? Zastanawiam się czy brać z Portalu czy szukać kogoś kto chce pre-order odsprzedać xD
Tylko i aż wizualne można w jej wycięciu umieścić Licznik dni a dodatkowo przesuwać po niej znacznikiem w ramach odwiedzanych miejsc.
Sama mapa jest dwustronna a na drugiej stronie jest mapa do TMB Undertow.

PS
Uproszczona mapa bez opisów jest zamieszczona na wewnętrznej stronie pokrywki pudła.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2024, 16:15 przez Dako, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 475
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 234 times
Been thanked: 217 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: wrojka »

Pomnik pisze: 17 maja 2024, 15:50 Swoją drogą, ta przedsprzedażowa mata ma jakieś zastosowanie? Zastanawiam się czy brać z Portalu czy szukać kogoś kto chce pre-order odsprzedać xD
Imho można sobie darować i złapać jakieś 2 spindown dice / liczniki. Jeden do odmierzania dni, drugi do odmierzania postępu.
CTG trochę wpadło w manię robienia mat.
(Sam właśnie sprzedaję tą wielką matę dla 4 graczy, bo mi po prostu na stół nie wchodzi :x)
venomik
Posty: 564
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 253 times
Been thanked: 271 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: venomik »

Odmierzanie dni nie jest aż tak potrzebne - na jedną kupkę odkładasz karty wygrane, na drugą przegrane, ich suma to ilość dotychczasowych spotkań.
Ta mata to bzdurny gadzet, sposób zaznaczania dni na niej też.
Toma0411
Posty: 31
Rejestracja: 17 lut 2022, 14:00
Has thanked: 54 times
Been thanked: 13 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Toma0411 »

jendrusz pisze: 17 maja 2024, 14:50 No to Portal ogłosił przedsprzedaż. Podstawka i Ghillie za 999,999 oraz oddzielnie sztony za 160 zł.
Lepsze sztony życia to 160+18 za przesyłkę więc wychodzi dość drogo 178 ale co zrobić zamówione …
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 475
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 234 times
Been thanked: 217 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: wrojka »

venomik pisze: 17 maja 2024, 16:24 Odmierzanie dni nie jest aż tak potrzebne - na jedną kupkę odkładasz karty wygrane, na drugą przegrane, ich suma to ilość dotychczasowych spotkań.
Nom i Drellen mają chyba Encountery z opcją "Reshuffle this Card back into Encounter Deck" = Dzień minął, ale nowej karty nie ma na ani na kupce wygranych ani przegranych.
venomik
Posty: 564
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 253 times
Been thanked: 271 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: venomik »

A widzisz, nie pomyslalem o takich sytuacjach
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1567
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 200 times
Been thanked: 598 times

Re: TMB od Portalu - dyskusje nt. wydania.

Post autor: Ayaram »

Kurczę autentycznie szczerze nie wiem co powiedzieć :lol: Do głowy by nie przyszło z tymi cyferkami, że to po prostu tak ma być. I z jednej strony mi głupio, że z góry założyłem, że to błąd w druku i wina portalu, z drugiej strony próbowałem się przeprosić z tymi kartami patrząc na nie jak na "wizje artystyczną", ale za bardzo nie pomaga :wink: One nawet nie tyle są brzydkie, co dalej dają odczucie obcowania ze skopanym elementem, co jest irytujące. Na szczęście zagrałem pierwszą grą i o kartach bossów na stole się szybko zapomina, więc ok.

Co do reszty jest super. Tak jak myślałem w gruncie rzeczy to świetna "zabawka". Tu wszystko daje takie odczucie radochy: i turlanie kostkami, i żonglowanie żetonami, i sam dźwięk żetonów i wkładanie tych kostek we właściwe elementy na macie - to wszystko jest aż dziwnie satysfakcjonujące.

Tłumaczenie mi się podoba (ale mój mózg jest bardzo beznadziejny w wyłapywaniu literówek, błędów itp. więc mam łatwiej ;) ), wszystkie te "przydasię" dają taki trochę kreskówkowy klimat? Dla mnie ok. Nawet szczerze nie wiem czy bym nie wolał, by nazwy własne też przetłumaczyli - wydaje mi się, że przy tych wszystkich "złolcach" i "przydasiach" granie "Łatkiem", by nawet bardziej pasowało niż "poważnym panem Patchesem", ale rozumiem, że to wywołało by to nie małą wojnę więc bezpieczniej było zostawić :wink: Jedynie te tłumaczenie zamków trochę dziwacznie brzmią, ale rozumiem, że o to chodziło, by pierwsze literki się zgadzały z angielską wersją. Z takiego czepialstwa mocno na siłę - nazwy polskie zamków są znacznie dłuższe niż angielskie przez co wchodzą na zębatkę i z "Furtkowego" się nagle robi "Purtkowy" :wink:

Co do dodatkowej maty, potwierdzam - jest nawet nie tyle zbędna co upierdliwa w użyciu. Żeton fajnie pasuje do maty i fajnie się go tam wkłada owszem, ale obraca już gorzej - jest to strasznie nie wygodne. Z kartą bez maty pewnie wygodniejsze, ale też upierdliwe, bo łatwo przesunąć przez przypadek. Rozumiem, że bezsensu było dawać kartonowy licznik do gry gdzie wszystko inne jest niezniszczalne - ale ten żeton-licznik zdecydowanie odstaje od reszty pod względem praktyczności.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2024, 17:07 przez Ayaram, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ