Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
9Tomek2
Posty: 37
Rejestracja: 30 sty 2020, 19:10
Been thanked: 1 time

Re: Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Post autor: 9Tomek2 »

Znowu ja, sry za multum pytań :)
Znalazłem informację że w pierwszej fali wysyłają tylko wszystko co tyczy się Aktu 1 (reszta rozłożona na dwie fale). Natomiast dorzucając do koszyka bundla Act 1,2,3 pokazuje mi tylko jeden koszt wysyłki. Oznacza to że całość zamówienia będzie opóźniona do drugiej fali (jakoś chyba początek przyszłego roku), czy teraz wyślą Akt 1, a za 2,3 będą jeszcze chcieli kasę na wysyłkę za te parę miesięcy?
Wiedmolol
Posty: 44
Rejestracja: 18 lis 2021, 01:08
Has thanked: 29 times
Been thanked: 39 times

Re: Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Post autor: Wiedmolol »

9Tomek2 pisze: 06 maja 2023, 11:54 czy teraz wyślą Akt 1, a za 2,3 będą jeszcze chcieli kasę na wysyłkę za te parę miesięcy?
Płacisz teraz za shipping zarówno Wave 1 oraz Wave 2, Act 1 i ewentualne addony z Wave 1 dostaniesz w okolicach Sierpnia, reszta w Q4.
Grahf
Posty: 166
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 41 times
Been thanked: 25 times

Re: Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Post autor: Grahf »

Jak ktoś chętny to do 31 maja otwarty jest late pledge Middary. Potem to już nie wiadomo kiedy będzie następny.
Są dostępne wszystkie 3 Akty i masa dodatków.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 882
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 297 times
Been thanked: 210 times

Re: Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Post autor: Seraphic_Seal »

Takie pytanko.

Jakiś czas temu dotarł do mnie mój egzemplarz, niestety gdzieś w produkcji/transporcie trochę mu się oberwało. Głównie problemy z pudełkiem + powyłamywane narożniki plastikowych insertów. Support zaproponował mi 20$ zwrotu za te "kosmetyczne uszkodzenia". Zdjęcia można zobaczyć tutaj:
https://www.dropbox.com/scl/fo/uuc9aht8 ... nnpoo&dl=0

No i zastanawiam się, gdybym chciał taką grę później sprzedać (bo pewnie to zrobię), to o ile powinienem obniżyć cenę za te uszkodzenia, z którymi grę już dostałem. Oferowana przez support rekompensata to trochę ponad 7% tego, co zapłaciłem.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Luko_b
Posty: 211
Rejestracja: 19 sty 2020, 10:14
Has thanked: 154 times
Been thanked: 66 times

Re: Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Post autor: Luko_b »

Seraphic_Seal pisze: 17 maja 2024, 09:15 Takie pytanko.

Jakiś czas temu dotarł do mnie mój egzemplarz, niestety gdzieś w produkcji/transporcie trochę mu się oberwało. Głównie problemy z pudełkiem + powyłamywane narożniki plastikowych insertów. Support zaproponował mi 20$ zwrotu za te "kosmetyczne uszkodzenia". Zdjęcia można zobaczyć tutaj:
https://www.dropbox.com/scl/fo/uuc9aht8 ... nnpoo&dl=0

No i zastanawiam się, gdybym chciał taką grę później sprzedać (bo pewnie to zrobię), to o ile powinienem obniżyć cenę za te uszkodzenia, z którymi grę już dostałem. Oferowana przez support rekompensata to trochę ponad 7% tego, co zapłaciłem.
Jeszcze nie rozpakowales a juz myslisz za ile taniej sprzedac bo pudelko pogniecione? Jezeli lubisz JRPG to odpal gre i ciesz sie nia. Nie ma lepszego crawlera. Serio, jezeli nie przeszkadza Ci styl (bo nie kazdemu musi sie podobac) to mechanicznie, jakosciowo, ilowciowo to jest absolutny top. Nie bedziesz jej sprzedawal :)

Rozpakuj, graj, ciesz sie tym, ze ja masz i zapomnij o wgnieceniach.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 882
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 297 times
Been thanked: 210 times

Re: Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Post autor: Seraphic_Seal »

Luko_b pisze: 17 maja 2024, 12:04
Seraphic_Seal pisze: 17 maja 2024, 09:15 Takie pytanko.

Jakiś czas temu dotarł do mnie mój egzemplarz, niestety gdzieś w produkcji/transporcie trochę mu się oberwało. Głównie problemy z pudełkiem + powyłamywane narożniki plastikowych insertów. Support zaproponował mi 20$ zwrotu za te "kosmetyczne uszkodzenia". Zdjęcia można zobaczyć tutaj:
https://www.dropbox.com/scl/fo/uuc9aht8 ... nnpoo&dl=0

No i zastanawiam się, gdybym chciał taką grę później sprzedać (bo pewnie to zrobię), to o ile powinienem obniżyć cenę za te uszkodzenia, z którymi grę już dostałem. Oferowana przez support rekompensata to trochę ponad 7% tego, co zapłaciłem.
Jeszcze nie rozpakowales a juz myslisz za ile taniej sprzedac bo pudelko pogniecione? Jezeli lubisz JRPG to odpal gre i ciesz sie nia. Nie ma lepszego crawlera. Serio, jezeli nie przeszkadza Ci styl (bo nie kazdemu musi sie podobac) to mechanicznie, jakosciowo, ilowciowo to jest absolutny top. Nie bedziesz jej sprzedawal :)

Rozpakuj, graj, ciesz sie tym, ze ja masz i zapomnij o wgnieceniach.
Dobra, inaczej.
Mam grę. Nie z mojej winy dostałem ją dość wyraźnie sponiewieraną. Ani jako kolekcjoner mi się to nie podoba, a gdybym kiedyś po przejściu chciałbym ją sprzedać (co najprawdopodobniej zrobię) ewidentnie będę musiał komuś dać rabat przez te uszkodzenia. Gra kosztowała niemało. Nie zamierzam kręcić jakiegoś interesu na sprzedawaniu tej gry, po prostu nie mam ochoty z nie mojej winy być stratny. Wydawca proponuje 20$. I po prostu nie mam pojęcia czy to mało, czy to dużo i pytam o opinię. W moim interesie jest dostać kwotę jak najbliższą tej, o którą potem teoretycznie sprzedając grę musiałbym obniżyć cenę standardowo używanej gry bez takich uszkodzeń. A zwrot trzeba załatwiać teraz, za pół roku jak już powiedzmy przejdę i będę chciał sprzedać przecież nie będę zgłaszał uszkodzeń.

Nie pytam tutaj o radę, czy grać czy nie. Niedawno zorganizowałem sobie miejsce, gdzie mogę takie molochy mieć rozłożone bez przerwy miesiącami i spokojnie sobie grać. Obecnie kończę inny kampanijny tytuł, po nim( być może od razu) sięgnę właśnie po Middare. Prawdopodobnie siądzie i przejdę całą, potem może pokuszę się o pozostałe 2 akty. Ale potem na 99% będę chciał je sprzedać - takie gry są dla mnie na ogół jednorazowe, w kolejce będzie milion innych gier kampanijnych, a nie czuję potrzeby trzymać na półce tego wielkiego pudła, i tak mam wiecznie problem z miejscem na gry.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11079
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3278 times

Re: Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Post autor: japanczyk »

Seraphic_Seal pisze: 17 maja 2024, 13:06 Nie pytam tutaj o radę, czy grać czy nie. Niedawno zorganizowałem sobie miejsce, gdzie mogę takie molochy mieć rozłożone bez przerwy miesiącami i spokojnie sobie grać. Obecnie kończę inny kampanijny tytuł, po nim( być może od razu) sięgnę właśnie po Middare. Prawdopodobnie siądzie i przejdę całą, potem może pokuszę się o pozostałe 2 akty. Ale potem na 99% będę chciał je sprzedać - takie gry są dla mnie na ogół jednorazowe, w kolejce będzie milion innych gier kampanijnych, a nie czuję potrzeby trzymać na półce tego wielkiego pudła, i tak mam wiecznie problem z miejscem na gry.
Wydaje mi sie, ze na luzie sprzedasz bezkosztowo
Jestem zaskoczony, ze na ich webshopie obecnie mozna kupic taniej niz u nas na zbiorce (ale stawiam, ze to roznica w kursie wychodzi)
Anyway - jak sie wstrzymasz pewnie skonczy im sie stock i bedzie mozna cisnac dalej
Jesli oferuja ci 20$ to de facto jest 10% znizki, bo nie licza VATu do tego
bosik111
Posty: 304
Rejestracja: 12 gru 2013, 13:53
Has thanked: 8 times
Been thanked: 32 times

Re: Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Post autor: bosik111 »

japanczyk pisze: 17 maja 2024, 15:17
Seraphic_Seal pisze: 17 maja 2024, 13:06 Nie pytam tutaj o radę, czy grać czy nie. Niedawno zorganizowałem sobie miejsce, gdzie mogę takie molochy mieć rozłożone bez przerwy miesiącami i spokojnie sobie grać. Obecnie kończę inny kampanijny tytuł, po nim( być może od razu) sięgnę właśnie po Middare. Prawdopodobnie siądzie i przejdę całą, potem może pokuszę się o pozostałe 2 akty. Ale potem na 99% będę chciał je sprzedać - takie gry są dla mnie na ogół jednorazowe, w kolejce będzie milion innych gier kampanijnych, a nie czuję potrzeby trzymać na półce tego wielkiego pudła, i tak mam wiecznie problem z miejscem na gry.
Wydaje mi sie, ze na luzie sprzedasz bezkosztowo
Jestem zaskoczony, ze na ich webshopie obecnie mozna kupic taniej niz u nas na zbiorce (ale stawiam, ze to roznica w kursie wychodzi)
Anyway - jak sie wstrzymasz pewnie skonczy im sie stock i bedzie mozna cisnac dalej
Jesli oferuja ci 20$ to de facto jest 10% znizki, bo nie licza VATu do tego
Podejrzewam że VAT + shipping zrobiły ta różnice. W sklepie wysyłka chyba taniej teraz wychodzi a VAT jest wliczony w cenę i mimo że podnieśli o 50 USD to jednak drozej okazało się taniej. No i kurs wiadomo pomaga, ale nawet biorąc pod uwagę kurs z czasu kampanii wychodzi podobnie albo taniej.
Sixshot
Posty: 233
Rejestracja: 16 lis 2022, 20:37
Has thanked: 33 times
Been thanked: 25 times

Re: Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Post autor: Sixshot »

Grahf pisze: 26 maja 2023, 20:39 Jak ktoś chętny to do 31 maja otwarty jest late pledge Middary. Potem to już nie wiadomo kiedy będzie następny.
Są dostępne wszystkie 3 Akty i masa dodatków.
..ale to chyba nie dla wszystkich tylko wcześniej wspierających.. jak podaje maila to odrzuca
Grahf
Posty: 166
Rejestracja: 08 mar 2020, 10:03
Has thanked: 41 times
Been thanked: 25 times

Re: Middara: Unintentional Malum (C. Helme, B. Lundberg, B. Moncur, I. Tate)

Post autor: Grahf »

Mogę się mylić, ale zobacz na oficjalną stronę czy nie ma w sprzedaży bezpośredniej.
ODPOWIEDZ